دلایل چربی سوزی بالا در ایکس بادی

مقایسه ایکس بادی با سایر تمرینات ورزشی   تمرینات ایکس بادی می تواند در صرفه جویی در زمان بسیار به شما ک

توسط مدیر سایت در 14 تیر 1402

مقایسه ایکس بادی با سایر تمرینات ورزشی

 

تمرینات ایکس بادی می تواند در صرفه جویی در زمان بسیار به شما کمک کند، یک تمرین ۲۰ دقیقه ای ایکس بادی برابر با ۲ تا ۴ ساعت تمرینات شدید عضلانی عادی می باشد. یک جلسه ی ۲۰ دقیقه ای ایکس بادی، بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ کالری خواهد سوزاند، و در پایان جلسه احساس سلامتی و شادابی خواهید کرد که به دلیل ترشح اندورفین می باشد. با مقایسه تمرینات ایکس بادی با سایر تمرینات ورزشی معمولی مثل بدنسازی یا فیتنس به نتایج زیر خواهیم رسید:

 

    زمان تمرین کوتاهتر: زمان تمرینات ایکس بادی حداکثر بیست دقیقه است در صورتیکه زمان انجام سایر تمرینات باید حداکثر ۹۰ دقیقه باشد.

    تعداد جلسات کمتر در هفته: تعداد جلسات ایکس بادی ۲ بار در هفته است، درصورتیکه تعداد جلسات سایر تمرین ها باید بین ۵ تا ۶ جلسه در هفته باشد.

    داشتن مربی شخصی: در تمرینات ایکس بادی شما یک مربی اختصاصی برای انجام تمرینات خواهید داشت، درحالیکه در ورزش های دیگر برای داشتن مربی خصوصی باید هزینه ی اضافی بپردازید.

    کالری سوزی بیشتر: درطول ۴ تا ۶ ساعت پس از تمرین ایکس بادی ، حدود ۱۲۰۰ کالری و تا ۴۸ ساعت بعدی بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کالری خواهید سوزاند، درصورتیکه با هر چلسه تمرین سایر ورزش ها تا ۴۰۰ کالری خواهید سوزاند.

    بهبود سلولیت ها در طول تمرین: تمرینات ایکس بادی میتواند سلولیت ها را نیز درمان کرده و از بین ببرد، درصورتیکه تمرینات ورزشی دیگر به سختی ممکن است چنین تاثیری داشته باشند.

    مهربان با مفاصل: تمرینات ایکس بادی xbody هیچ تاثیر منفی ای بر مفاصل شما نخواهد داشت، درصورتیکه بسیاری از تمرینات ورزشی ممکن است به مفاصل شما آسیب برسانند.

    ریسک بسیار پایین صدمه به عضله: برخلاف تمرینات ورزشی دیگر، در تمرینات ایکس بادی، ریسک آسیب به عضلات بسیار پایین است.

    ریسک آسیب به کمر بسیار پایین: برخلاف تمرینات ورزشی دیگر، ریسک آسیب به کمر نیز در ایکس بادی بسیار پایین است.

    سرعت در بهبود قدرت بدنی: بهبود قدرت بدنی در تمرینات ایکس بادی، سه برابر سریع تر از سایر تمرینات ورزشی صورت می گیرد.

    سرعت رشد بافت های عضلانی: بافت های عضلانی با تمرینات ایکس بادی سه برابر سریع تر از سایز تمرینات ورزشی شکل گرفته و رشد می کنند.

    سرعت از دست دادن وزن و چربی: زمان از دست دادن اضافه وزن و چربی ها با تمرینات ایکس بادی، سه برابر سریع تر از سایر تمرینات ورزشی است.

    بالا بردن متابولیسم بدن: تمرینات ایکس بادی باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می شوند، درحالیکه سایر تمرینات ورزشی لزوما متابولیسم بدن را بالا نمی برند.

    درمان پشت و ران آسیب دیده: تمرینات ایکس بادی میتواند برای عضلات پشت، و یا ران که آسیب دیده اند مفید بوده و به بهبود آن کمک کند، درصورتیکه تمرنات ورزشی دیگر تنها با حضور فیزیولوژیست امکان کمک به آسیب های پشت یا ران را خواهند داشت.

    ماکزیمم ضربان قلب: ضربان قلب در تمرینات ایکس بادی حداکثر ۱۲۰ تا ۱۳۰ bpm، و در سایر تمرینات حدود ۱۸۵ bpm است.

    نتیجه ی قابل توجه پس از چند جلسه تمرین: با تمرینات ایکس بادی پس از ۴ تا ۶ جلسه، تغییرات را بطور محسوس احساس خواهیدکرد، درسورتیکه با سایر تمرینات بین ۱۵ تا ۲۵ جلسه طول خواهد کشید تا تغییرات را مشاهده کنید.

 

عضله سازی با ایکس بادی چگونه است؟

 

تمایل به عضله سازی و داشتن اندامی زیبا از دغدغه های اصلی بسیاری از جوانان از جمله پسران و دختران است. خبر خوب برای این گروه از افراد، امکان چربی سوزی سریع با ایکس بادی و تحریک رشد عضلات است که همان طور که اشاره شد به دلیل متابولیسم بالایی است که در این بین رخ می دهد.

 

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که اندامی نسبتا چاق دارید و از اضافه وزن رنج می برید، انجام تمارین ورزشی با این متد برای شما بسیار مناسب است چرا که نتیجه مشهود آن چربی سوزی و کاهش سایز است. اما رشد عضلات و اصلاح سریعتر فرم اندام در افرادی که درصد چربی کمتری دارند، ملموس تر است.

کاهش وزن با ایکس بادی چگونه اتفاق می افتد؟

 

یکی از کاربرد های متد ایکس بادی کاهش وزن است که ناشی از افزایش سوخت و ساز بدن و مصرف بالای انرژی است زیرا تمرکز در این روش، فعالیت همزمان بخش بزرگی از عضلات بدن است.

 

بنابراین اگر تمایل دارید با کاهش چربی بدن و تقویت عضلات بدن به اندام ایده آل خود برسید، این روش برای شما بسیار مناسب است زیرا اثرات آن به حدی است که حتی می توانید در چند جلسه اول نیز تغییر سایز محسوس را ببینید.

 

البته اثرات مثبت این متد به همین جا ختم نمی شود حتی انجام تمارین ورزشی در ایکس بادی با توجه به اینکه میزان متابولیسم افزایش می یابد دیگر چندان خبری از چاقی موضعی ناشی از وجود استعداد چاقی نیز نخواهد بود.

دلایل چربی سوزی بالا در ایکس بادی

 

چربی سوزی بالا در ایکس بادی به علت درگیر شدن تمامی عضلات بدن فرد همچون عضلات اسکلتی، عضله قلب و سیستم تنفسی است به طوری که گزارش شده است در زمان ۲۰ دقیقه فعالیت، حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری سوزانده می شود.

 

البته موضوع به همین جا ختم نمی شود زیرا پس از انجام تمارین، ریکاوری و بازیابی عضلات رخ می دهد که آن نیز با مصرف انرژی همراه است. کاهش سایز نیز به دلیل افزایش متابولیسم فردی و کاهش استعداد چاقی رخ می دهد.


دستگاه ایکس بادی

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن