دوره ی تخصصی آموزش طراحی و ساخت لوگو

برای اطلاع از فرم ها و سبک های مختلف لوگو می توانید مقاله انواع لوگو را مطالعه نمایید. شما می توانید از لینک روبرو طراحی خود را بصورت کاملا پویا سفارش دهید . طراحی گرافیک طی دههء ۱۹۶۰ علاوه بر حوزههایی که پیش از آن در اختیار سنتهای صنعتگری بود، مانند طراحی روزنامه، به رسانهء جدید تلویزیون و ویدئو هم گسترش یافت. لوگو تصویری مانند لوگوی برندهای بنر، نایکی، فایر فاکس و یا اپل به صورت آیکونیک طراحی می شوند.

در آن زمان از کلمه آرم استفاده می شد که این واژه ریشه یونانی دارد.یونیان برای دریافت پیام های پنهانی خود در قلمرو پادشاهی از آرم یا لوگو استفاده می کنند. استفاده تجاری از لوگوها از همین زمان آغاز شد.برای مثال کشاورزان با استفاده از تمبرهایی که با آهن داغ درست می کردند، روی گاوهای خود حک می کردند تا آنها را از گاوهای دیگر کشاورزان متمایز کنند. با گسترش تولیدات و تجارت، محصولات متفاوت و متعددی وارد بازار شد که هر یک به آرام و لوگو نیاز پیدا کردند تا از هم متمایز شوند.

در این کتاب های طراحی لوگو شما یک بینش عمیق نسبت به هویت بصری و ایدههای طراحی پیدا میکنید و میتوانید از تجربیات مدیران خلاق برندها نیز بهره ببرید. بهعنوان مثال اگه بخواین با یک گرافیک آنبرد از یک ویدیو رندر بگیرین، سالها طول میکشه ولی کارت گرافیک مجزا این پروسه رو خیلی سریع انجام میده. اما در یک اثر گرافیکی مخاطب باید از هر لحاظ در نظر گرفته شود چرا که طراحی گرافیکی اصولا با هدف القای پیامی خاص به تماشاگر و ایجاد تاثیر در او انجام میگیرد. قطعا برای داشتن سهم مناسبی از بازار یا جذب حداکثری مخاطبین خدمت یا کالا تولیدی، نیاز به دیده شدن داریم.

تولیدات صنعتی همراه با پتانسیل رو به رشد و ضرورت مبادله کالا میان کشورهای مختلف جهان سبب پیدایش و شکل گیری تبلیغات تجاری شد. بسیاری از سکه های به جامانده از دوران یونان و روم باستان دارای لوگوهایی مربوط به پادشاهان عصر خود هستند. اولین آرم که توسط تاریخ دانان و محققان باستان شناسی و کشف شده است، مربوط به دوران یونان باستان است.

به این ترتیب شکل ها قانع کننده تر به نظر می رسند و تصاویری حیرت انگیز را ارائه می دهد. شکل یه منطقه تعریف شده دو بعدی است که به وسیله خطوط ایجاد میشه. لوگوها به شکل کلماتی بود که می توانست پیام آنها را منتقل کند.اگر کمی به جلوتر بیایم، در قرن 13 و 14 میلادی هم لوگوها مورد استفاده قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید