مبانی و مفاهیم طراحی گرافیک

برای اینکه اثری دیده شود، باید در نگاه اول، جلب توجه کرده و جالب بهنظر آید. لذا باید بتوانید این اطلاعات را بهدرستی معماری کرده و سپس به کاربر نشان دهید. وظیفه ی یک لوگو نشان دادن چیستی هویت یک کسب و کار به کمک استفاده از سمبل، امضا و یا علامتی به خصوص می باشد.

برخلاف باور غلط بسیاری از افراد، استفاده از ۲ کارت گرافیک عملکرد را ۲ برابر نخواهد کرد. برای اینکه این مسئله پایه و اساس بسیاری از کسبوکارهای مرتبط است. به عنوان مثال گرافیک دانشگاه هنر تهران و رشته گرافیک در دانشگاه تهران فقط 10 الی 12 نفر ظرفیت دارند و قبولی در آنها مستلزم تلاش فراوان و کسب رتبه بالای در کنکور است. درسهای این رشته در مقطع کارشناسی متشکل از دروس نظری و عملی است و به تبع آن در آزمونهای عملی هم ارزیابی میشوند. آشنایی با این نرمافزارها برای طراحان گرافیک بهگونهای اجباری محسوب میشود، بسیاری از مشاغل دیگر نیز ممکن است به یادگیری یکی یا همهی این نرمافزارها نیازمند باشند.

در گذشته بسیاری از هنرمندان گرافیک، ایدههای خود را برای اجرا، به دست یک نقاش میسپردند تا رسم کند. تا آن هنگام شرکتها و مؤسسات تبلیغاتی توسط هنرمندان تجاری اداره میشد. در هنگام سفارش طراحی لوگو، میتوانید به مشتری، دیگر طراحیهای مختلف ازجمله کارت ویزیت، بنر، پویانمایی و … را با تخفیف مناسبتر پیشنهاد بدهید. برای اینکه بیشتر سفارشهایی که شما در هنگام کار دریافت میکنید، با نرمافزارهای مختلفی انجام داده میشود.

پس از یادگیری این نرمافزارها مهارت کاربردی دیگر اختصاص دارد به آشنایی با نرمافزارهای آفیس و پسازآن آشنایی با زبان برنامهنویسی اچ تی ام ال. نزدیک به یکسوم طراحان گرافیک نیازمند این هستند که به اصول مقدماتی زبان برنامهنویسی اچ تی ام ال آگاه باشند. با زبان برنامهنویسی اچ تی ام ال (HTML) آشنا شوید! این لوگو معمولا در هم و شلوغه و چون با مهمترین اصل طراحی لوگو یعنی ساده بودن تناقض داره که خیلی توصیه نمیشه .

طراحی دیجیتال چیست؟ دانستن تفاوت بین طراحی دیجیتال و طراحی گرافیکی، می تواند یک چالش باشد. اولازهمه برای رشد در حوزه طراحی گرافیک باید هرروز دانش خود را بهروز کنید. در این مطلب قصد داریم به آموزش ساخت لوگو موشن و افکت اول ویدیو در گوشی با برنامه intro maker بپردازیم .

دیدگاهتان را بنویسید