مبانی و مفاهیم طراحی گرافیک

البته باید به خاطر داشت که کیفیت رویت رنگها همواره در رابطه با طبیعت اشیاء چگونگی تابش نور (زاویه و مقدار تابش نور) و وضعیت چشم ناظر (میزان حساسیت و شناخت او از رنگ) دارد. کاندینسکی در مورد اثر گذاری رنگها بر اندام بینایی و سیستم عصبی تحقیقاتی انجام داده است.

دوره در واقع به شما به عنوان یک بازاریاب حرفه ای نگاه کرده و با توجه به نیازهای بازار که ممکن است در جاهای مختلف تفاوت داشته باشد این طراحی لوگو را انجام می دهد. شما با استفاده از کارت گرافیک مجتمع لپ تاپ خود و بدون یک کارت گرافیک مجزا قادر به انجام تمامی کارهای مورد نیازتان هستید. همچنین یک طراح باید با شاخههای مختلف هنری آشنایی کامل داشته باشد.

خلاقیت همچنین یک نوع مهارت حل مسئله است که به کمک آن به حل مشکلات بصری و ارتباطی پرداخته می شود. زمانی که در جریان طراحی، از این عنصر کمک بگیریم، میتوانیم نظر بیننده را به سایر بخشهای یک طراحی جلب کنیم. به عقیده این هنرمند اگر رنگ زرد در یک شکل هندسی قرار گرفته باشد و بطور مستقیم به آن خیره شوید موجب هیجان، ناراحتی، کوفتگی و برانگیزاننده حالتی غضبناک می شود. خاکستری رنگی بی تفاوت و بی شخصیت است و به سرعت تحت تاثیر رنگ مخالف قرار می گیرد. خطوط سیاه باعث شده تا هر رنگی جلوه حقیقی خود را داشته باشند و تحت تاثیر رنگ های جانبی قرار نگیرد.

موندریان یکی از برجستگان نقاشی مدرن به کمک رنگ در خطوط پهن سیاه رنگ های دیگر را محدود کرده و هریک را با استحکام فراوانی درخشان نموده است. انتخاب فونت مناسب در ارتباط با موضوع سربرگ نیز الزامی است. فاصله سطرها نیز به تناسب اندازه حروف تغییر می کنند. هرچه اندازه پایه بیشتر باشد فاصله سطرها بیشتر خواهد شد.پایه سطرها نیز بر اساس محاسبه می شود. در هنر خوشنویسی شرق همچنین ایران نیز این خاصیت به نحوه شایسته ای نمودار است. این واحد فرانسوی است و در کشورهای اروپایی از آن استفاده می شود. به واحد اندازه گیری حروف در طول سطر (سیسرو) می گویند.

در ایران نیز همین واحد برای اندازه حروف به کار می رود. در اجرای رنگ آمیزی میتوان از تضاد رنگ های سرد و گرم نیز استفاده نمود. نسبت طلایی — از آن چه میدانیم و چگونه میتوانیم استفاده کنیم؟ استفاده از حروف اختصاری بهترین راه برای ساده کردن لوگوی شرکت شما است، مخصوصاً اگر نام شرکت بسیار طولانی است و مخاطب آن را سخت به یاد میآورد.

دیدگاهتان را بنویسید