دانشگاه امام جواد(ع) یزد

اگر طراحی لوگو را سخت می دانید و به دنبال یک لوگو حرفه ای برای خود هستید می توانید به یک طراح گرافیک سفارش طراحی لوگو اختصاصی را دهید. بهترین راه برای اینکه دچار سردرگمی نشوید و در وقتتان صرفه جویی کنید استفاده از یک طراح لوگو میباشد. گرافیک برداری: در گرافیک برداری از فرمول های ریاضی برای ترسیم انواع مختلف اشکال، خطوط، اشیاء و … استفاده می شود. توانایی گرافیست در خلق آثار نو و عدم کپی برداری از طرح سایر گرافیست ها در پروژه های خود را خلاقیت می گویند. گرچه بسیار طرح لوگو ابتدایی به نظر می رسد، اما به دلیل خلاقیت و سادگی بسیار باور نکردنی است.

هنگام طراحی لوگو خلاقانه، توجه داشته باشید که سادگی اغلب مورد توجه است. Orbotix یک مثال عالی برای این مورد محسوب می شود. AMD به همین سبب، برای کارتهای گرافیک خود یک کلاک بازی (Game Clock) هم تعریف میکند که کاربران در بیشتر زمانها حین تجربه بازیهای ویدیویی، با آن مواجه خواهند شد. سیلوئت یک روش ساده برای ایجاد لوگو است، آن ها هر چیزی را به صورت حداقلی نشان می دهند و قادر به ارائه سبک منحصر به فرد خود هستند.

به عنوان مثال Boundary فقط نام خود را در یک خط ساده به صورت یک منحنی، طراحی کرده که بسیار کارآمد است، زیرا این خط توانسته حروف مجزایی را ایجاد کند. به عنوان مثال Quick Fish در متن خود همان طرح ساده و روان تصویر را در نظر گرفته است. Premier: به کمک این ابزار میتوانید تصاویر خود را به حرکت درآورید و به شکل انیمیشن نمایش دهید. به عنوان مثال Slow Motion، با استفاده از سیلوئت حلزون و حلقه فیلم، فیلم های سیاه و سفید قدیمی را در ذهن مخاطب خود تداعی می کند.

همه عاشق ترفند های سرگرم کننده و زیبا در طراحی لوگو هستند، بنابراین استفاده یکی از آن ها به عنوان لوگو ممکن است بهترین راه باشد. به عنوان مثال فریلانسر، از یک تصویر نیزه دار استفاده می کند که با وجود اینکه ارتباط مستقیمی با سرویس آنها ندارد، اما یک نماد به یادماندنی ایجاد کرده است.

به عنوان مثال، Fubiz دارای چندین گزینه مختلف انیمیشن است. این لوگو دارای یک قفل کوچک در زیر حرف “n” است تا نشان دهد که قفل چیزی را باز می کند. به این دلیل، عموماً طراحان هم در طراحی گرافیکی و هم در معماری دارای آموزش و تجربه هستند. با این حال ، باید به اندازه کافی تأثیرگذار باشد تا احساسات و خاطرات مثبت را در مشتریان ایجاد کند ، که می تواند منجر به تعاملات پرسود شود.

دیدگاهتان را بنویسید